מאמרים

מחשבים ניידים משנים את פני הלימודים האקדמאיים

מחשבים ניידים משנים את פני הלימודים האקדמאיים

מחשבים שינו במהלך העשורים האחרונים את החיים שלנו במגוון דרכים שונות, כאשר כבר קשה למצוא תחום בעולם אשר לא הושפע לפחות באופן מסוים ממהפכת המחשוב הגדולה. ספציפית, תחום הלימודים הגבוהים – לימודים אקדמאיים באוניברסיטאות, מכללות וכד', הוא תחום אשר הושפע עמוקות ממהפכת המחשוב. רשת האינטרנט מאפשרת כיום גישה מיידית וחופשית לכמות אינסופית של מיידע בכל תחום ותחום, מה שהופך את הלימודים לפשוטים ונוחים יותר במובן מסוים, ולנגישים הרבה יותר עבור אנשים רבים.

בעוד המחשב באשר הוא ורשת האינטרנט הביאו לשינוי של ממש בעולם הלימודים האקדמאיים, שלב נוסף בהתפתחות התחום מתעצב ממש בשנים האחרונות. הכוונה היא לשימוש ההולך וגובר במחשבים ניידים על ידי סטודנטים במוסדות לימודים שונים.

המחשב הנייד כמחברת האלקטרונית החדשה

אחד השינויים הגדולים ביותר שמחוללים מחשבים ניידים בתחום הלימודים האקדמיים הוא האפשרות לכתוב ולסכם הרצאות שונות ישירות על גבי המחשב הנייד, אותו מביאים עימם סטודנטים רבים לאוניברסיטה. כך, הם יושבים בהרצאות עם המחשב הנייד פתוח מולם, ומסכמים מיידית בזמן שהמרצה מדבר על ידי הקלדה למעבד תמלילים. ההשלכות של כך הן עצומות, וכוללות חומר לימודי מסודר ומאורגן בצורה שרק מחשב יכול לאפשר. מלבד לארגון והסידור של החומר המסוכם, מרוויחים מכך גם סטודנטים רבים אשר מעדיפים להתמקד בזמן ההרצאות בהאזנה למרצה, במקום בסיכום.

המשך מאמר